Książki na prezent

Idealny prezent dla faceta

Urodziny, imieniny, święta, dzień chłopaka… Tyle okazji, by okazać swojemu mężczyźnie, jak bardzo Ci na nim zależy, a jednak tak ciężko znaleźć idealny prezent. Koszule i spinki do mankietów? Nowe perfumy? Wszystko to staje się nudne i oklepane, a Ty zastanawiasz się, co podarować swojemu ukochanemu, by zaskoczyć i ucieszyć go prezentem. Czy wzięłaś pod uwagę fakt, że dobrym rozwiązaniem może być… Książka?

W krainie kryminału

Większość facetów uwielbia mroczne, zawiłe fabuły książek – rozbudzają w nich ciekawość i zachęcają do dalszej lektury. Wybierając więc prezent dla faceta, warto wziąć pod uwagę niezwykle popularnego ostatnimi czasy autora powieści kryminalnych, Remigiusza Mroza. Do jego bestsellerów należą takie pozycje jak: „Kasacja” czy „Inwigilacja”. Jednak dorobek literacki autora jest niezwykle obszerny – jest więc wśród czego wybierać. Autor napisał ponad 30 książek, wszystkie niezwykle wciągające i mrożące krew w żyłach niespodziewanymi zwrotami akcji i nowatorstwem rozwijania akcji. Jeśli chcesz więc zachwycić swojego mężczyznę naprawdę dobrym kryminałem, zdecydowanie powinnaś wziąć pod uwagę powieści Mroza – z pewnością nie zawiodą.

A może klasyka fantastyki?

Wielu mężczyzn preferuje literaturę fantasy. Tutaj można wyszczególnić wielu zdolnych autorów – wśród polskich popularnością cieszą się przede wszystkim Piekara, Sapkowski, Pilipiuk i Grzędowicz, wśród zagranicznych – Pratchett. Sapkowski i Grzędowicz znani są przede wszystkim ze swoich sag, jednak w przypadku Piekary warto zwrócić uwagę na jego powieść „Alicja”. Powieść wyjątkowa pod kątem fabularnym i językowym – nietuzinkowe są też kreacje bohaterów, którym warto się przyjrzeć.

Mrożące krew w żyłach historie

Z pewnością kojarzysz taką postać jak Stephen King – współcześnie to jego zwykle określa się „mistrzem horroru”. Jeśli więc Twój mężczyzna lubi mroczne klimaty strasznych opowieści, sprezentowanie mu jednej z powieści Kinga powinno okazać się strzałem w dziesiątkę. Oczywiście klasykiem w tej kategorii będzie „Carrie” lub „Lśnienie”, jednak warto też zastanowić się nad mniej znanymi powieściami, takimi jak chociażby „Dziewczyna, która kochała Toma Gordona” czy „Smętarz dla zwierzaków”. Ostatnia z wymienionych książek staje się ostatnio coraz popularniejsza z powodu realizacji filmu na jej podstawie. To zresztą duża zaleta książek Kinga – wiele z nich doczekuje się adaptacji filmowych, dzięki czemu mogą wzbudzić tym większe zainteresowanie jako prezent dla faceta, który może być zaciekawiony pierwowzorem filmowego scenariusza znanego mu horroru.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *